Uzdrowisko Horyniec: zamknięcie negocjacji bez rozstrzygnięcia

0
854


Minister Skarbu Państwa podjął decyzję w sprawie zamknięcia bez rozstrzygnięcia prowadzonego w trybie negocjacji na podstawie publicznego zaproszenia procesu prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec. Ministerstwo proponowało zakup 89,26 procent udziałów spółki. Cena nominalna za jeden udział wynosiła 500 zł.

Negocjacje były prowadzone równolegle z dwoma podmiotami: Eskulap G. Czarnecki Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Rachanie oraz Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz Medycyny Beata Bogusz-Dukacz z siedzibą w Horyńcu Zdroju i Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe DUKAT Witold Dukacz z siedzibą w Lubaczowie.
Jesienią 2012 roku oferty na zakup udziałów Uzdrowiska Horyniec złożyło w sumie siedmiu oferentów.  Była to już kolejna próba prywatyzacji tego uzdrowiska. W czerwcu 2012 roku negocjacje zostały zamknięte bez rozstrzygnięcia.

Uzdrowisko Horyniec Spółka z o.o. obejmuje kilka obiektów sanatoryjnych: Dom Zdrojowy, posiadający część hotelową i zabiegową oraz sanatoria Modrzew i Jawor. Horyniec świadczy usługi lecznicze między innymi na bazie borowiny i wody siarczkowo – siarkowodorowej. Z usług uzdrowiska korzystają szczególnie pacjenci cierpiący na choroby narządu ruchu oraz reumatyczne. Uzdrowisko jest również producentem naturalnej wody źródlanej „Hetmańska”.