Uzdrowisko Horyniec: zaproszenie do negocjacji

0
858


Minister Skarbu Państwo ponownie zaprasza do negocjacji w sprawie nabycia udziałów spółki Uzdrowisko Horyniec sp. z o.o. Do sprzedaży przeznaczone jest  14.144 udziałów stanowiących 89,26 procent kapitału zakładowego spółki. Cena nominalna za jeden udział to 500 zł.

To już kolejna próba prywatyzacji tego uzdrowisko. W czerwcu 2012 Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o zamknięciu bez rozstrzygnięcia negocjacji dotyczących sprzedaży udziałów tego podmiotu. Negocjacje prowadzone były wówczas z Europejskim Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjnym Lotos sp. z o.o. z siedzibą w Rabce-Zdroju.

Centrum Lotos było jednym z trzech oferentów zainteresowanych udziałami spółki. Pozostałymi byli: Beata Bogusz – Dukacz z Horyńca – Zdroju, prowadząca specjalistyczny gabinet reumatologiczny oraz Marek Thier ze Świątnik Górnych, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą PP-H-U Thier.

Uzdrowisko Horyniec Spółka z o.o. obejmuje kilka obiektów sanatoryjnych: Dom Zdrojowy, posiadający część hotelową i zabiegową oraz sanatoria Modrzew i Jawor. Horyniec świadczy usługi lecznicze między innymi na bazie borowiny i wody siarczkowo – siarkowodorowej. Z usług uzdrowiska korzystają szczególnie pacjenci cierpiący na choroby narządu ruchu oraz reumatyczne. Uzdrowisko jest również producentem naturalnej wody źródlanej „Hetmańska”.