Uzdrowisko Rabka S.A. – zamknięcie negocjacji

0
903


Minister Skarbu Państwa podjął decyzję o zamknięciu bez rozstrzygnięcia negocjacji dotyczących nabycia 1.939.500 akcji stanowiących 91,06 procent  kapitału zakładowego spółki Uzdrowisko Rabka S.A.

To już kolejne zamknięcie negocjacji w sprawie zakupu akcji tego uzdrowiska. Poprzednie nastąpiło w styczniu 2012 roku. Wówczas zainteresowani nabyciem akcji spółki byli Artmedik, spółka prowadząca szpitale w Jędrzejowie i w Kielcach, a także STP Investment S.A. z siedzibą w Bochni i Konsorcjum: Krakowski Bank Spółdzielczy z siedzibą w Krakowie i Laskowski Spółka Komandytowo – Akcyjna z siedzibą w Krakowie.

Na zaproszenie opublikowane na początku 2012 roku odpowiedzieli: Europejskie Centrum Leczniczo – Rehabilitacyjne Lotos Sp. z o.o. z siedzibą w Rabce Zdroju,: PTS RABKA Sp. z o.o. z siedzibą w Rokicinach Podhalańskich oraz Jan Andrzej Wieczorkowski, zamieszkały w Krakowie.

W najbliższym czasie zostanie opublikowane ogłoszenie, w którym Minister Skarbu Państwa  ponownie zaprosi wszystkich zainteresowanych do negocjacji w sprawie nabycia akcji spółki.

Uzdrowisko Rabka specjalizuje się w leczeniu schorzeń układu oddechowego, przemiany materii, narządu ruchu, a także schorzeń kardiologicznych u dzieci i dorosłych. Liczy około 700 łóżek, umiejscowionych w sanatoriach i szpitalach uzdrowiskowych. Uzdrowisko ma zawarty kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wartość kontraktu na rok 2012 wynosi 7,4 mln zł.