Vectra XT w Szpitalu Lux Med

0
1058


Szpital Lux Med jest jednym z pierwszych miejsc w Polsce, w którym pacjenci mogą obejrzeć projekcję przewidywanych efektów operacji plastycznej. Urządzenie VECTRA XT pomaga podjąć decyzję pacjentom, którzy mają obawy związane z zabiegiem. Funkcja obrazowania ciała weryfikuje także niemożliwe do spełnienia oczekiwania względem efektów operacji.

VECTRA XT to urządzenie przeznaczone do dokładnego obrazowania kształtu, konturu oraz barwy wybranych części cała. Daje możliwość uchwycenia anatomicznych szczegółów budowy pacjenta w technologii 3D i przedstawienia ich na monitorze komputera. Symulacja wyników zabiegu uzyskiwana jest w oparciu o automatyczny pomiar piersi i proporcji twarzy, wizualizację sylwetki pacjenta w ubraniu, czy też wizualny dobór implantów. Urządzenie doskonale sprawdza się zarówno przy zabiegach chirurgii twarzy, jak i piersi. Pacjent może obejrzeć trójwymiarowy obraz, który następnie poddawany jest analizie pomiarowej i objętościowej. Cały proces generowania obrazu trwa zaledwie kilka sekund.

– Na polskim rynku wizualizacja przewidywanych wyników zabiegu za pomocą tej technologii stanowi przełom w chirurgii plastycznej. Dzięki temu np. pacjentka może poznać naprawdę dobrze swoje ciało i zobaczyć, co może przynieść operacja – mówi dr n med. Małgorzata Chomicka-Janda, specjalista chirurgii plastycznej ze Szpitala Lux Med. Urządzenie od lat z powodzeniem wykorzystują chirurdzy plastycy w USA, jednak w Polsce jest ono rozwiązaniem nowatorskim.

– Dzięki dokładnej analizie ciała jesteśmy w stanie lepiej zaplanować zabieg. Często bywa tak, że nie zdajemy sobie sprawy np. z asymetrii piersi. Dopiero trójwymiarowa projekcja pokazuje jak naprawdę wygląda nasza sylwetka. Dzięki temu pacjentka może jaśniej określić swoje oczekiwania, a lekarz precyzyjnie dobrać odpowiednie implanty – dodaje dr Chomicka-Janda.

Vectra jest także ważnym urządzeniem z perspektywy bezpieczeństwa i komfortu psychicznego pacjenta. Urządzenie pozwala na zobrazowanie realnie możliwych do uzyskania wyników operacji. Chroni pacjentów i lekarzy przed dążeniem do uzyskania niemożliwych do osiągnięcia wyników. Dzięki temu wykonujemy operacje precyzyjnie dopasowane do konkretnego pacjenta i możemy uniknąć rozczarowania osób, które zdecydują się na zabieg. Naszą maksymą jest dążenie do najwyższej satysfakcji pacjentek i pacjentów, a teraz wspomagamy się w dążeniu do tego celu najnowszą technologią – mówi dr n. med. Lubomir Lembas, specjalista chirurgii plastycznej ze Szpitala Lux Med.

W ramach Grupy Lux Med prowadzone są 72 własne centra medyczne i 24 przyzakładowe, które oferują pełen zakres opieki ambulatoryjnej, diagnostyki ambulatoryjnej i obrazowej. Od sierpnia 2010 r. w ramach Grupy działa szpital w Warszawie. Z Grupą współpracuje ok. 1500 poradni medycznych w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad milion pacjentów.