Vita-Medica otworzy placówkę w Zielonce

0
925


Centrum Medyczne Vita-Medica planuje otwarcie nowej placówki, która zlokalizowana będzie w Zielonce koło Warszawy. W tej chwili Vita-Medica prowadzi przychodnie w Warszawie i Sulejówku.

Placówka w Zielonce powstanie w nowo wybudowanym kilkukondygnacyjnym obiekcie. Będzie oferowała szeroki zakres usług specjalistycznych, w tym także stomatologicznych.

Centrum Medyczne Vita-Medica powstało w 2006 roku i od tamtej pory prężnie się rozbudowuje. Pierwsza placówka powstała w Sulejówku, kolejna – 3 lata później na warszawskiej Pradze Północ- przy ulicy Kłopotowskiego. W 2013 roku otwarte zostało samodzielne Centrum Stomatologii w tej samej lokalizacji.

Vita-Medica oferuje podstawową opiekę zdrowotną, usługi specjalistyczne z zakresu stomatologii, chirurgii stomatologicznej, a także porady lekarzy specjalistów (między innymi kardiologa, ginekologa, endokrynologa, ortopedy, alergologa, dermatologa, medycyny rodzinnej, medycyny pracy, psychologa) oraz diagnostykę. W placówkach Vita-Medica pracuje ponad 60 lekarzy specjalistów, z usług których skorzystało już ponad 45 000 pacjentów.

Vita-Medica oferuje głównie usługi komercyjne. W ramach kontraktu z NFZ prowadzi poradnię POZ oraz poradnie: urologiczną i  neurologiczną. Kontrakt placówki z NFZ na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną na rok 2015 ma wartość 93 089,20 zł.

Placówki prowadzi spółka Vita-Medica sp. z o.o., której prezesem jest Paweł Lewandowski.