Vitalabo: nowa placówka w Lipnie

0
1405


Laboratoria Medyczne Vitalabo, należące do Grupy Alab, otworzyły nową placówkę. Punkt pobrań mieści się w miejscowości Lipno w budynku, w którym działa NZOZ Lipno Lekarze Rodzinni, przy ulicy Kościuszki 5. To już 24 punkt pobrań Vitalabo.

Placówki Vitalabo działają główne na terenie województw: kujawsko-pomorskiego i zachodniopomorskiego. Centralne laboratorium mieści się w Bydgoszczy, pozostałe dwa w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu oraz  w Koszalinie. Vitalabo prowadzi też 24 punkty pobrań. Oprócz nowo otwartego w Lipnie pozostałe działają w Bydgoszczy (9 placówek), w Toruniu (3), w Inowrocławiu (2) oraz po jednej w Grudziądzu, Osielsku, Pile, Kwidzynie, Złotowie, Ciechocinku,  Koszalinie, Szczecinku i Świeciu.

Laboratoria Medyczne Vitalabo powstały w 2003 roku. Wykonują badania dla około 300 placówek – szpitali, ośrodków zdrowia, indywidualnych praktyk lekarskich, stacji dializ oraz innych laboratoriów, a także firm w województwach: kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, pomorskim oraz wielkopolskim.

Placówki Vitalabo oferują wszystkie badania podstawowe oraz szeroki panel badań specjalistycznych, zarówno na podstawie skierowań z NFZ, jak i komercyjnie. W październiku 2012 roku do oferty sieci zostały wprowadzone badania potwierdzające lub wykluczające genetyczne predyspozycje do chorób nowotworowych (nowotwór piersi, jajnika, prostaty, żołądka, jelita grubego, płuc, krtani, nerek, tarczycy).