Vitalabo: nowa placówka w powiecie bydgoskim

0
1291

Laboratoria Medyczne Vitalabo otworzyły nowy punkt pobrań zlokalizowany w miejscowości Brzoza, w gminie Nowa Wieś Wielka, w powiecie bydgoskim. Placówka działa w obiekcie handlowo-usługowym – Galeria Brzoza.

To kolejna placówka sieci w województwie kujawsko-pomorskim. W czerwcu 2018 otwarty został nowy punkt pobrań w Pruszczu.

Vitalabo prowadzi 8 laboratoriów i ponad 100 punktów pobrań, głównie na terenie Polski północnej. Laboratoria Vitalabo zlokalizowane są w Bydgoszczy, w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu, w Koszalinie, w Chodzieży, w Grudziądzu, we Włocławku, w Brodnicy i w Lipinie.

Punkty pobrań Vitalabo działają w kilkudziesięciu miejscowościach, na terenie pięciu województw, głównie północnych, takich jak pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie, a także kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Laboratoria Medyczne Vitalabo powstały w 2003 roku. Wykonują badania dla szpitali, ośrodków zdrowia, indywidualnych praktyk lekarskich, stacji dializ oraz innych laboratoriów, a także firm.