Vitalabo: nowe placówki w województwie zachodniopomorskim

0
368

Laboratoria Medyczne Vitalabo otworzyły nowe punkty pobrań zlokalizowane w Czaplinku i w Sławnie, w województwie zachodniopomorskim. Punkty działają przy placówkach medycznych.

W Czaplinku punkt pobrań zlokalizowany jest w budynku, gdzie działa przychodnia Balticmed, a w Sławnie – przy NZOZ-ie Medyk.

W lipcu 2017 sieć Vitalabo otworzyła także w województwie zachodniopomorskim nowy punkt pobrań w Szczecinku, poza tym w Wąbrzeźnie (w województwie kujawsko-pomorskim) oraz w Wyrzysku (w województwie wielkopolskim).

Vitalabo prowadzi 8 laboratoriów i ponad 80 punktów pobrań, głównie na terenie Polski północnej. Laboratoria Vitalabo zlokalizowane są w Bydgoszczy, w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu, w Koszalinie, w Chodzieży, w Grudziądzu,  we Włocławku, w Brodnicy i w Lipinie.

Punkty pobrań Vitalabo działają w ponad trzydziestu miejscowościach, na terenie pięciu województw, głównie północnych, takich jak pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie, a także kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Laboratoria Medyczne Vitalabo powstały w 2003 roku. Wykonują badania dla szpitali, ośrodków zdrowia, indywidualnych praktyk lekarskich, stacji dializ oraz innych laboratoriów, a także firm.

Vitalabo należy do Grupy Alab, którą tworzą także Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss, Laboratoria Przygoda, Bio-diagnostyka, Białostockie Centrum Analiz Medycznych, laboratoria Vita oraz Amimed.