Vitalabo: nowe punkty pobrań

0
1255

Laboratoria Medyczne Vitalabo otworzyły nowe punkty pobrań, zlokalizowane w Toruniu oraz w Bydgoszczy. Vitalabo prowadzi 8 laboratoriów i 67 punktów pobrań, głównie na terenie Polski północnej.

Nowy punkt pobrań w Toruniu działa na osiedlu Rubikowo, przy ulicy Dziewulskiego 12.  Placówka w Bydgoszczy została otwarta na osiedlu Eskulapa, w Omega Medical Clinics przy ulicy Księdza Zygmunta Trybowskiego 14.

Centralne laboratorium Vitalabo mieści się w Bydgoszczy, pozostałe zlokalizowane są w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu,  w Koszalinie, w Chodzieży, w Grudziądzu,  we Włocławku, w Brodnicy i w Lipinie. Punkty pobrań Vitalabo działają w 33 miejscowościach, na terenie pięciu województw, głównie północnych, takich jak pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie, a także kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Laboratoria Medyczne Vitalabo powstały w 2003 roku. Wykonują badania dla szpitali, ośrodków zdrowia, indywidualnych praktyk lekarskich, stacji dializ oraz innych laboratoriów, a także firm.

Placówki Vitalabo oferują wszystkie badania podstawowe oraz szeroki panel badań specjalistycznych, zarówno na podstawie skierowań z NFZ, jak i komercyjnie.

Vitalabo należy do Grupy Alab, którą tworzą także Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss, Laboratoria Przygoda, Bio-diagnostyka, Białostockie Centrum Analiz Medycznych, laboratoria: Vita oraz Amimed.