Vitalabo: nowy punkt pobrań w Gnieźnie

0
375


Laboratoria Medyczne Vitalabo otworzyły na początku września 2017 roku nowy punkt pobrań. Placówka funkcjonuje w Gnieźnie przy ulicy Mieszka I 16-18. Pod tym adresem zlokalizowana jest także przychodnia Medsfera oraz apteka Gemini.

W sierpniu 2017 Vitalabo otworzyło punkty pobrań zlokalizowane w Czaplinku i w Sławnie, w województwie zachodniopomorskim, a w lipcu 2017 – w Szczecinku (Zachodniopomorskie), w Wąbrzeźnie (w województwie kujawsko-pomorskim) oraz w Wyrzysku (w województwie wielkopolskim).

Vitalabo prowadzi 8 laboratoriów i ponad 80 punktów pobrań, głównie na terenie Polski północnej. Laboratoria Vitalabo zlokalizowane są w Bydgoszczy, w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu, w Koszalinie, w Chodzieży, w Grudziądzu,  we Włocławku, w Brodnicy i w Lipinie.

Punkty pobrań Vitalabo działają w ponad trzydziestu miejscowościach, na terenie pięciu województw, głównie północnych, takich jak pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie, a także kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Laboratoria Medyczne Vitalabo powstały w 2003 roku. Wykonują badania dla szpitali, ośrodków zdrowia, indywidualnych praktyk lekarskich, stacji dializ oraz innych laboratoriów, a także firm.

Vitalabo należy do Grupy Alab, którą tworzą także Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss, Laboratoria Przygoda, Bio-diagnostyka, Białostockie Centrum Analiz Medycznych, laboratoria Vita oraz Amimed.