Vitalabo: nowy punkt pobrań w Wielkopolsce

0
931

7 listopada 2017 roku otwarty został nowy punkt pobrań Laboratoriów Medycznych Vitalabo. Placówka zlokalizowana jest w Czerniejewie, w województwie wielkopolskim, przy ulicy Pałacowej 40, w przychodni zespołu lekarza rodzinnego Novamed.

Punkt czynny jest dwa razy w tygodniu.

Pod koniec października 2017 roku sieć Vitalabo otworzyła nowy punkt pobrań w Olsztynie, a we wrześniu 2017 roku – w Gnieźnie.

Vitalabo prowadzi 8 laboratoriów i ponad 90 punktów pobrań, głównie na terenie Polski północnej. Laboratoria Vitalabo zlokalizowane są w Bydgoszczy, w Szpitalu Specjalistycznym Matopat w Toruniu, w Koszalinie, w Chodzieży, w Grudziądzu,  we Włocławku, w Brodnicy i w Lipinie.

Punkty pobrań Vitalabo działają w ponad trzydziestu miejscowościach, na terenie pięciu województw, głównie północnych, takich jak pomorskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie, a także kujawsko-pomorskie i wielkopolskie.

Laboratoria Medyczne Vitalabo powstały w 2003 roku. Wykonują badania dla szpitali, ośrodków zdrowia, indywidualnych praktyk lekarskich, stacji dializ oraz innych laboratoriów, a także firm.

Vitalabo należy do Grupy Alab, którą tworzą także Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss, Laboratoria Przygoda, Bio-diagnostyka, Białostockie Centrum Analiz Medycznych, laboratoria Vita oraz Amimed.