Vito-Med otworzył mobilne punkty pobrań

0
309

Szpital Vito-Med z Gliwic otworzył mobilne punkty pobierania wymazów „drive thru”, które działają w ośmiu miejscowościach, zlokalizowanych w województwach – śląskim i małopolskim.

Punkty powstały: w Krakowie, na parkingu na terenie Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera, w Katowicach przy ulicy Markiefki, w Mysłowicach przy ulicy Bytomskiej, w Częstochowie przy ulicy Kilińskiego, w Krzeszowicach na targowisku, w Bieruniu przy siedzibie starostwa powiatowego, w Mykanowie na targowisku oraz w Gliwicach, przy ulicy Radiowej, przy szpitalu Vito-Med.

Vito-Med posiada umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie refundowanych testów diagnostycznych Real Time PCR. Test można wykonać na podstawie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Można także wykonywać testy komercyjne, koszt testu wynosi 370 zł.

Czytaj także: Diagnostyka oferuje bezpłatne testy dla nauczycieli>>>

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne działające w szpitalu Vito-Med w Gliwicach od czerwca 2020 roku znajduje się na liście laboratoriów uprawnionych przez Ministerstwo Zdrowia do wykonywania badań na obecność wirusa SARS CoV-2.

Vito-Med prowadzi w Gliwicach przy ulicy Radiowej oddziały szpitalne, poradnie i pracownie diagnostyczne, natomiast przy ulicy Kozielskiej – Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

Szpital działa w oparciu o kontrakt z NFZ, oferuje również usługi komercyjne.

Szpital prowadzi spółka Vito-Med. sp. z o.o., która powstała na bazie SP ZOZ -u Zespołu Szpitali  Nr 2 w  Gliwicach. W roku 2007 po restrukturyzacji zespól szpitali został przekształcony w NZOZ Vito-Med.

Od stycznia 2019  roku 91,45 procenta udziałów w kapitale zakładowym spółki Vito-Med posiada Voxel S.A., który prowadzi w tym szpitalu pracownię diagnostyki obrazowej.