Voxel: badania dla reprezentacji Holandii podczas Euro 2012

0
905


Spółka Voxel S.A. podpisała umowę na świadczenie usług medycznych z Royal Netherlands Football Association. W ramach umowy będzie wykonywała badania diagnostyczne dla reprezentacji Holandii podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Zawodnicy reprezentacji narodowej Holandii będą mogli skorzystać z usług  z zakresu wysokospecjalistycznej diagnostyki obrazowej w Ośrodku PET-TK-MR w Krakowie. Umowa obowiązująca przez cały czas trwania Mistrzostw Europy gwarantuje sportowcom świadczenia codziennie, przez 7 dni w tygodniu w godzinach 8:00 – 20:00.

Voxel prowadzi sieć centrów świadczących usługi z zakresu diagnostyki obrazowej, outsourcingu usług diagnostycznych oraz usług opisowych za pośrednictwem teleradiologii. Pracownie prowadzi w 20 miastach Polski.

W grudniu 2011 roku Voxel uruchomił w Krakowie Centrum Produkcji Radiofarmaceutyków, radioaktywnych substancji wykorzystywanych w nowoczesnej diagnostyce nowotworów, schorzeń ośrodkowego układu nerwowego i układu krążenia. Pod koniec 2011 roku Voxel rozpoczął także inwestycję związaną z budową Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej. Placówka powstaje przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Grupa Voxel obejmuje spółki Voxel S.A. oraz spółki zależne: Alteris S.A. i Centrum Diagnostyki Obrazowej Jelenia Góra Sp. z o.o.