Voxel członkiem Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych

0
740


4 lutego 2013 roku Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych przyjęło spółkę Voxel S.A. z siedzibą w Krakowie w poczet członków wspierających SEG. Stowarzyszenie, jako reprezentant spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, służy środowisku emitentów wiedzą i doradztwem w zakresie regulacji rynku giełdowego oraz praw i powinności uczestniczących w nim spółek.

Stowarzyszenie jest organizacją ekspercką. Jego celem jest dążenie do szerzenia i wymiany wiedzy umożliwiającej rozwój rynku kapitałowego i nowoczesnej gospodarki rynkowej w Polsce. Integruje środowisko emitentów i promuje współdziałanie na rzecz budowy społeczeństwa obywatelskiego.

Voxel prowadzi sieć centrów świadczących usługi z zakresu diagnostyki obrazowej – 14 pracowni rezonansu magnetycznego oraz 9 pracowni tomografii komputerowej. Oferuje także outsourcing usług diagnostycznych oraz usług opisowych za pośrednictwem teleradiologii. Posiada pracownie w 20 miastach Polski. Prowadzi w Krakowie Centrum Produkcji Radiofarmaceutyków.

Grupa Kapitałowa Voxel S.A. składa się z Voxel S.A. oraz jej spółek zależnych – Alteris S.A. oraz CDO Jelenia Góra Sp. z o.o.
23 października 2012 roku spółka Voxel S.A. zadebiutowała na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Był to kolejny krok po debiucie na NewConnect w roku 2011 oraz na rynku Catalyst w roku 2012.