Voxel S.A.: rezygnacja z inwestycji w Żorach

0
777


Spółka Voxel S.A. zrezygnowała z realizacji inwestycji w Żorach, gdzie miało zostać uruchomione Centrum Medycznego Obrazowana RTG, MR i TK. Spółka uzasadnia tę decyzję potrzebą uwolnienia środków obrotowych w celu rozpoczęcia nowej inwestycji w obszarze medycyny nuklearnej.

W związku z rezygnacją z inwestycji spółka sprzedała prawo użytkowania wieczystego działki oraz prawa własności położonego na tej działce budynku, gdzie miało powstać Centrum. Na razie spółka nie podaje szczegółów dotyczących nowej inwestycji w zakresie medycyny nuklearnej.

Voxel prowadzi sieć centrów świadczących usługi z zakresu diagnostyki obrazowej, outsourcingu usług diagnostycznych oraz usług opisowych za pośrednictwem teleradiologii. Pracownie posiada w 20 miastach Polski.

W grudniu 2011 roku Voxel uruchomił w Krakowie Centrum Produkcji Radiofarmaceutyków, radioaktywnych substancji wykorzystywanych w diagnostyce nowotworów, schorzeń ośrodkowego układu nerwowego i układu krążenia. Pod koniec 2011 roku Voxel rozpoczął także inwestycję związaną z budową Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej. Placówka powstaje przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.