Voxel: współpraca z Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc

0
813


Spółka Voxel S.A. rozpoczęła współpracę z Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie przy realizacji Programu Wczesnego Wykrywania Raka Płuc. W ramach programu pacjenci mogą wykonać w pracowniach Voxel badanie tak zwanej nisko dawkowej tomografii komputerowej płuc.

Badania są wykonywane do 30 listopada 2012 roku w pracowniach spółki w Bytomiu, Gliwicach, Katowicach, Olsztynie i Wadowicach. Program dotyczy pacjentów z województw: śląskiego, warmińsko-mazurskiego i małopolskiego.

W Polsce notuje się rocznie około 20 000 nowych rozpoznań raka płuca, który należy do najczęstszych nowotworów złośliwych.

Voxel prowadzi sieć centrów świadczących usługi z zakresu diagnostyki obrazowej, outsourcingu usług diagnostycznych oraz usług opisowych za pośrednictwem teleradiologii. Pracownie posiada w 20 miastach Polski. Prowadzi też Centrum Produkcji Radiofarmaceutyków w Krakowie. Od końca 2011 roku realizuje inwestycję związaną z budową Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej, przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.