Vratislavia Medica partnerem programu „Polski Himalaizm Zimowy”

0
561

Szpital Vratislavia Medica będzie wspierać program „Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera”. Uczestnicy programu przejdą we wrocławskiej placówce badana diagnostyczne, a specjaliści zadbają o ich sprawność ruchową, wykonując niezbędne zabiegi z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii.

Być może pierwsi himalaiści pojawią się we Wrocławiu jeszcze w lipcu i przejdą specjalistyczne badania i konsultacje medyczne.

Vratislavia Medica to kolejna spółka z Grupy Hasco, która wspierać będzie program. W połowie czerwca 2019 wsparcie programu zadeklarowała firma Hasco-Lek.

– Podobnie jak Hasco-Lek, szpital Vratislavia Medica od początku swojego istnienia wspiera polskich sportowców. W naszym szpitalu osoby aktywne, olimpijczycy oraz paraolimpijczycy, leczą kontuzje i urazy, współpracują również ze specjalistami w przygotowaniach do zawodów – mówi Anna Rogowska, prezes szpitala Vratislavia Medica.

– Do następnej polskiej zimowej wyprawy na K2 pozostało niespełna półtora roku. Chcemy maksymalnie wykorzystać ten czas, zarówno jeśli chodzi o przygotowanie i organizację wypraw unifikacyjnych, ale też aspekt fizyczny i zdrowotny – mówi Piotr Tomala, kierownik programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera.

– Dlatego tak istotne jest wsparcie ze strony szpitala Vratislavia Medica. Dzięki temu już na wczesnym etapie możemy zbadać zawodników, którzy już byli w górach wysokich, ale również tych, którzy mogą dołączyć do przyszłego składu walczącego o pierwsze zimowe wejście na K2 – dodaje Piotr Tomala.

Vratislavia Medica, Szpital im. św. Jana Pawła II wcześniej funkcjonował jako Wrocławskie Centrum Medycyny Sportowej i Rehabilitacji. Od 2017 roku siedziba placówki mieści się w budynku przy ulicy Lekarskiej 1. Natomiast przy ulicy Wiśniowej funkcjonuje Dolnośląskie Centrum Dziecięce.

Vratislavia Medica jest częścią Grupy Hasco, której prezesem jest Stanisław Han.

Czytaj także: Vratislavia Medica rozwija ofertę świadczeń>>>