W Kluczborku powstaje prywatny szpital Vital Medic

0
1183


W Kluczborku do końca 2014 roku rozpocznie funkcjonowanie prywatny szpital Vital Medic. Będzie oferować usługi komercyjne. Od lipca 2014 działa już tutaj zakład rehabilitacji, oferujący usługi w ramach kontraktu z NFZ.

Koszt budowy placówki wyniósł około 45-50 mln złotych. Część środków – 13 mln zł stanowiło dofinansowanie z funduszy unijnych.

Placówka zajmuje powierzchnię 3,5 tys. metrów kwadratowych. Będzie oferować 42 miejsca dla pacjentów na dwóch oddziałach szpitalnych. Będzie także prowadzić oddział intensywnej terapii z sześcioma łózkami oraz zespół poradni specjalistycznych.

Pacjenci będą mieli do dyspozycji sale 1- lub 2-osobowe każda z oddzielną łazienką. Wszystkie sale będą nowocześnie wyposażone, w pełni skomputeryzowane. Szpital, jako pierwszy w Polsce ma ogrzewanie podłogowe i klimatyzację w każdym pomieszczeniu. Placówka wyposażona jest w tzw. inteligentne oświetlenie, czyli system automatycznie dostosowujący natężenie światła w zależności od nasłonecznienia pomieszczenia.

Placówka będzie się specjalizować w neurochirurgii i ortopedii. Pracownia diagnostyki nowego szpitala będzie wyposażona w 64-rzędowy, najnowocześniejszy na Opolszczyźnie, tomograf komputerowy, 1,5 Teslowy rezonans magnetyczny, cyfrowy aparat RTG oraz USG najnowszej generacji.

Usługi szpitala będą  na razie dostępne dla pacjentów komercyjnych, ale szpital również tutaj będzie chciał zapewnić leczenie i opiekę medyczną w ramach kontaktu z NFZ.

Placówkę prowadzi spółka Vital Medic sp. z o.o., której prezesem jest Violetta Porowska.