W Warszawie powstanie największe Centrum Medyczne Lux Med

0
1152

Centrum Medyczne Lux Med, działające przy ulicy Racławickiej 132B w Warszawie, najstarsza placówka sieci, zostanie 12 września 2016 roku przeniesione do nowej lokalizacji przy ulicy 1 Sierpnia 8 (Wiśniowy Business Park). Nowo powstałe centrum medyczne będzie największą w Polsce placówką Lux Med. Mieści 50 gabinetów konsultacyjnych, zabiegowych i diagnostyczno-zabiegowych na powierzchni blisko 3000 mkw.

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 pacjenci będą mogli skorzystać tutaj z pomocy lekarzy kilkunastu specjalizacji, z badań diagnostycznych oraz usług z zakresu stomatologii.

Dodatkowo w recepcji wydzielone zostało specjalne stanowisko pielęgniarskie do pomocy w przypadkach nagłych. Do dyspozycji pacjentów pozostaje także Dział Pomocy Doraźnej dostępny 24 godziny na dobę.W trosce o komfort pacjentów wybrana została najdogodniejsza lokalizacja oddalona zaledwie o 1,2 km od poprzedniej, umożliwiająca łatwe dotarcie na miejsce komunikacją miejską. Dla osób zmotoryzowanych przewidziano ponad 100 miejsc parkingowych.

Nowa placówka to nie tylko szeroka oferta medyczna, ale i wiele udogodnień. Oczekując na wizytę, rodzice mogą spokojnie przewinąć i nakarmić dziecko w specjalnie do tego przeznaczonych, wygodnych pokojach. Starsze pociechy spędzą czas w strefie dzieci, gdzie czekają na nich zabawki interaktywne. Strefa relaksu pozwoli odpocząć, przeczytać prasę, wypić kawę i podgrzać dziecku posiłek w kuchence mikrofalowej.

Podczas projektowania centrum medycznego przy ulicy 1 Sierpnia 8 wzięto również pod uwagę wyniki badań satysfakcji pacjentów prowadzonych przez Lux Med, dostosowując placówkę do zawartych w ankiecie wymagań.
 

Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w zintegrowanym modelu skoordynowanej opieki zdrowotnej. Obecnie opieka medyczna świadczona jest w 193 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach Lux Med i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed rozwijane są specjalistyczne przychodnie lekarskie przeznaczone dla klientów „fee for service”. Pod opieką Grupy Lux Med znajduje się ponad 1 700 000 pacjentów.

Grupa ma siedem szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), pięć szpitali w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med),  drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia),  trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center), a kolejne dwa to szpitale onkologiczne (Magodent).

Grupa Lux Med prowadzi również działalność ubezpieczeniową – Lux Med Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.

W ramach Grupy Lux Med działają także: Lux Med Diagnostyka, Eurodental, Tabita, Endoterapia, MegaMed, Medicor i Euro-Clinic. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, MegaMed opiekę ambulatoryjną i chirurgię jednego dnia, a Medicor oferuje  świadczenia ambulatoryjne i diagnostykę obrazową. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.

Grupa  Lux Med jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.