Warszawa: CM Krajmed otworzyło centrum hiperbarii

0
214

Pod koniec maja 2017 w Centrum Medycznym Krajmed w Warszawie zostało otwarte centrum hiperbarii, które oferuje terapie tlenowe w komorze hiperbarycznej pod ciśnieniem nawet 3 ATA. Do dyspozycji pacjentów jest jednoosobowa komora firmy Baroxhbo.

Terapia hiperbaryczna (HBOT)  to nieinwazyjna metoda leczenia chorób i dolegliwości polegająca na oddychaniu 100-procentowym tlenem podawanym w warunkach zwiększonego ciśnienia. Zabieg jest bezbolesny – pacjent wdycha leczniczy tlen w specjalnie skonstruowanej komorze hiperbarycznej pod okiem wykwalifikowanego personelu.

Przebywanie w komorze hiperbarycznej skutecznie wysyca tkanki tlenem, który przenika do czerwonych krwinek. Jego stężenie zwiększa się także w osoczu, układzie limfatycznym i płynie mózgowo – rdzeniowym. Dzięki podwyższonemu ciśnieniu tlen dociera do miejsc, do których na co dzień nie ma szans się przedostać.

Centrum Krajmed oferuje konsultacje specjalistyczne w ponad dwudziestu poradniach, między innymi w zakresie onkologii, psychiatrii, pulmonologii, kardiologii, nefrologii, okulistyki, chirurgii plastycznej czy alergologii.

Placówka zajmuje się diagnostyką i leczeniem osteoporozy, chorób metabolicznych kości, choroby zwyrodnieniowej stawów, reaktywnych zapaleń stawów, zakażeń atopowych (w tym wywołanych przez chlamydie).

Krajmed posiada także oddział szpitalny, składający się z pięciu 1- i 2-osobowych sal, oraz pełnowymiarowy blok operacyjny. Rocznie wykonuje się tutaj około 1000 operacji. Specjalnością placówki są endoskopowe operacje laryngologiczne. W centrum wykonywane są także operacje z zakresu estetyki nosa i twarzy.

Centrum Medyczne Krajmed mieści się w budynku Centrum Handlowego Land przy ulicy Wałbrzyskiej.

Placówkę prowadzi Krajmed Centrum Nowoczesnej Laryngologii spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Prezesem zarządu spółki z o.o. jest dr n. med. Marek Krajewski.