Warszawa: konsultacje dietetyczne w przychodni Medikar

0
758

Przychodnia Medikar, działająca na warszawskim Mokotowie, wprowadziła do swojej oferty kompleksowe konsultacje dietetyczne. Nowe usługi zostały wprowadzone dzięki współpracy z Centrum Medycznym Treningu Osobistego i Dietetyki Ego dr. n. med. Anny Lewitt.

Na kompleksową konsultację dietetyczną składają się dwie wizyty. Podczas pierwszej przeprowadzany jest wywiad żywieniowy, dokonywane są pomiary antropometryczne oraz wystawiane jest skierowanie na badania. Podczas drugiej wizyty omawiane są wyniki badań oraz zasady zbilansowanej diety dostosowanej do indywidualnych potrzeb pacjenta. Przeprowadzone zostaje również badanie składu ciała, które może być wstępem do dwumiesięcznego autorskiego programu „Skuteczne Odchudzanie”.

Medikar oferuje kompleksową opiekę w kilku poradniach. Poradnia ortopedyczna oferuje konsultacje w zakresie chirurgii urazowo-ortopedycznej,  wrodzonych i rozwojowych wad stawów biodrowych,  wad postawy, a także możliwość diagnostyki obrazowej (RTG, USG). Poradnia neurologiczna obejmuje opieką zarówno dzieci jak i dorosłych cierpiących na choroby układu nerwowego. W placówce działa także poradnia kariologiczna oraz poradnie osteoporozy z pracownią densytometryczną.

W ramach poradni rehabilitacyjnej Medikar obejmuje opieką pacjentów z zespołami bólowymi kręgosłupa, chorobą zwyrodnieniową i przeciążeniową stawów, z wadami postawy, chorobami reumatoidalnymi, po urazach miednicy i patologii stawu biodrowego, pacjentów po urazach i operacjach ortopedycznych oraz osoby z przewlekłymi zaburzeniami neurologicznymi po udarach i urazach mózgu, a także cierpiących na choroby neurodegeneracyjne.

Przychodnia oferuje ćwiczenia indywidualne i grupowe, prowadzone według uznanych metod neurofizjologicznych (kinezyterapia) oraz pełen zakres zabiegów z fizykoterapii. W przychodni zatrudnionych jest blisko stu wysoko wykwalifikowanych magistrów fizjoterapii, którzy nieustannie poszerzają swój zakres wiedzy i umiejętności w nowoczesnych metodach terapeutycznych, co poparte jest wieloma certyfikatami. Przychodnia zapewnia również rehabilitację domową oraz profilaktykę i rehabilitację w sporcie.                               

Medikar, to również Centrum Terapeutyczne, w którym wielozakresową pomoc oferuje wykwalifikowany zespół psychologów i psychoterapeutów.

Przychodnia znajduje się przy ulicy Sieleckiej 22. Jest prowadzona przez Medikar, spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.