Warszawa: likwidacja Centrum Zdrowia Mermed

0
1088


Właściciel Centrum Zdrowia Mermed z Warszawy podjął decyzję o likwidacji placówki. Przychodnia należała do DrukTur sp. z o.o., założyciela Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Powodem rezygnacji z działalności był zbyt wysoki czynsz, który trzeba było płacić właścicielowi budynku.

Centrum Zdrowia Mermed mieściło się w obiekcie przy ulicy Grzybowskiej 32, w samym centrum Warszawy. Zajmowało parter budynku, na piętrze działało Studium Języków Obcych należące do uczelni. Studium zostało niedawno przeniesione do nowej siedziby uczelni mieszczącej się przy ulicy Wolskiej 43 (dawne budynki zakładów Foton).

Placówka powstała jako zaplecze medyczne dla założonej w roku 1994 Wyższej Szkoły Ekonomicznej. Początkowo obsługiwała tylko studentów i pracowników, później rozszerzyła zakres działalności, oferując pakiety dla firm oraz szeroki wachlarz usług komercyjnych. W roku posiadała niewielki kontrakt z NFZ. 370 978,60 zł z Funduszu finansowało rehabilitację leczniczą. Na rok 2012 placówka już nie podpisała kontraktu.

W ciągu ostatnich kilku lat placówka zainwestowała w modernizację obiektu i jego wyposażenie i starała się oferować usługi dla szerokiego grona klientów. Prowadziła kilkanaście poradni specjalistycznych, oferowała badania laboratoryjne, zabiegi rehabilitacyjne i medycynę racy. Kilka lat temu uczelnia otworzyła nowy wydział – fizjoterapii. Centrum Zdrowia miało stanowić również zaplecze dla tego wydziału.

DrukTur sp. z o.o. jest założycielem Wyższej Szkoły Ekonomicznej (obecnie Almamer Uczelnia Wyższa) z Warszawy, Wyższej Szkoły Ekonomicznej ze Stalowej Woli, Technikum Hotelarsko-Turystycznego oraz Zakładu Wydawniczego. Głównym udziałowcem spółki jest Janusz Merski, rektor Almamer.