Warszawa: nowa metoda leczenia w CMS

0
446


Centrum Medycyny Sportowej z Warszawy, jako pierwszy ośrodek w Polsce, rozpoczęło stosowanie terapii iniekcji dostawowej nStride. Metoda jest stosowana w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego.

W zabiegu stosowany jest zestaw do przygotowania roztworu białek autologicznych firmy Zimmer Biomet.

APS nStride to autologiczna ( pochodząca z organizmu pacjenta) terapia przeznaczona do stosowania w leczeniu bólów stawów związanego z chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego. W badaniach laboratoryjnych wykazano, że APS n Stride chroni komórki chrząstki. Ta funkcja ochronna może także spowolniać postepowanie choroby zwyrodnieniowej stawów.

Centrum Medycyny Sportowej jest ośrodkiem leczniczo-rehabilitacyjnym specjalizującym się w terapii urazów ortopedycznych. Działa od 2002 roku. Oprócz kliniki ortopedii działa tutaj centrum rehabilitacji, centrum diagnostyki i poradnie specjalistyczne z różnych dziedzin medycyny. CMS posiada także własny blok operacyjny i oddział szpitalny, w którym przeprowadzane są operacje i zabiegi ortopedyczne.

Placówka znajduje się przy ulicy Wawelskiej 5. Prezesem spółki Centrum Medycyny Sportowej sp. z o.o. jest Maryla Gałczyńska.