Warszawa: nowa placówka Szpitala Retina

0
841

Szpital Okulistyczny Retina otworzył nową placówkę w Warszawie. Ośrodek mieści się na Bemowie, przy ulicy Gimnazjalnej 1 (róg Człuchowskiej) i oferuje szerokie spektrum zabiegów okulistycznych. Wszystkie usługi placówki są komercyjne.

Szpital powstał w nowo wybudowanym obiekcie, zajmuje powierzchnię 400 metrów kwadratowych. Posiada 2 sale operacyjne i pokój wypoczynku dla pacjentów. Wykonuje zabiegi operacyjne, między innymi dotyczące zaćmy i siatkówki. Prowadzi badania ciśnienia śródgałkowego i pola widzenia, wykonuje ultrasonografię i angiografię. Można poddać się tu plastyce powiek i zmian skórnych, krioterapii siatkówki przy cukrzycy, zabiegom przeciwjaskrowym.

Obecnie Retina nie ma umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na swoje usługi, ale planuje przystąpienie do konkursu i uzyskanie kontraktu.

Retina działa na rynku medycznym od 2004 roku. Oprócz nowo otwartego Szpitala prowadzi w Warszawie placówkę przy ulicy Cieszkowskiego 1/3, gdzie dotychczas były także wykonywane zabiegi operacyjne. Obecnie mieszczą się tam gabinety konsultacyjne i wykonywane są drobniejsze zabiegi. Otwarcie placówki na Bemowie nastąpiło w maju 2012, ale pacjenci byli przyjmowani już kilka miesięcy wcześniej.