Warszawa: nowa poradnia w placówce Bonifratrów

0
1007

Zespół Poradni i Lecznictwa Bonifratrów, działający w Warszawie przy ulicy Sapieżyńskiej, otworzył nową poradnię dziecięcą. Placówka oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje specjalistyczne.

Zespół Poradni i Lecznictwa to specjalistyczne gabinety lekarskie wraz z zapleczem diagnostycznym. W gabinetach przyjmuje 70 lekarzy reprezentujących 27 specjalizacji.

W zespole poradni działają między innymi gabinet stomatologiczny, pracownia USG, pracownia kardiologiczna, gabinet chirurgiczny, pracownia rentgenowska oraz pracownia endoskopowa.

Placówka oferuje także unikatową możliwość leczenia za pomocą ziół. W gabinetach ziołolecznictwa przyjmują lekarze medycyny z wiedzą i doświadczeniem w zakresie fitoterapii, ordynujący leki roślinne według tradycyjnych, sprawdzonych receptur Bonifratrów. Zapisane leki i mieszanki ziołowe są przygotowywane na miejscu, w Bonifraterskiej aptece.

Zakon Bonifratrów prowadzi w Polsce 4 szpitale – w Łodzi, Krakowie, Katowicach i Piaskach-Marysinie. Poza tym Bonifratrzy prowadzą na terenie całego kraju apteki, sklepy zielarsko-medyczne, domy pomocy społecznej, ośrodki wsparcia i domy wypoczynkowo-rekolekcyjne.