Warszawa: nowa pracownia diagnostyczna w CM Gamma

0
1669

W Centrum Medycznym Gamma w Warszawie od marca 2018 roku działa nowa pracownia oferująca badania densytometryczne. W pracowni można między innymi wykonać badania stosowane w osteoporozie, a także badania tkanek miękkich i pomiar masy mięśniowej.

Przy pomocy densytometru można także określić spoczynkowe zapotrzebowanie kaloryczne czy rozkład tłuszczu, można też wykonać pakiet badań – metaboliczny i sportowy.

Densytometria jest dwuwymiarową odmianą tomografii komputerowej. Opiera się na radiologicznej ocenie różnicy absorpcji między różnymi tkankami. Pozwala na dokładne określenie ilości tkanki kostnej, a także pomiar ilości tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej (mięśniowej).

W Centrum Gamma używany jest densytometr GE Lunar Prodigy Advance, który umożliwia miedzy innymi oznaczenie wartości 10-letniego ryzyka złamań (FRAX) dla kobiet i mężczyzn w wieku 40 do 86 lat w oparciu o densytometrię i analizę standaryzowanych pozakostnych czynników ryzyka względnego złamań. Wielkość ta po uzupełnieniu o wywiad i badanie lekarskie umożliwia podjęcie właściwej i zgodnej z obowiązującymi wytycznymi decyzji terapeutycznej.

Centrum Medyczne Gamma działa od 2013 roku. Realizuje świadczenia medyczne w zakresie ortopedii i traumatologii oraz chirurgii kręgosłupa w pełnym zakresie, czyli obejmującym wszystkie procedury lecznicze w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego – od leczenia ambulatoryjnego, przez wysokospecjalistyczną diagnostykę obrazową, po leczenie operacyjne i rehabilitację.

Placówka podejmuje się nowatorskich zabiegów. W maju 2017 przeprowadzono tutaj  pierwsze w Polsce operacje wydłużenia kości nowej generacji.

Centrum Gamma mieści się przy ulicy Broniewskiego 3 na warszawskim Żoliborzu.

Od 2015 roku większościowym udziałowcem Centrum Medycznego Gamma jest PZU.