Warszawa: nowe poradnie w hospicjum onkologicznym

0
820

Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawy od kwietnia 2017 roku oferuje świadczenia poradni medycyny paliatywnej, finansowane w ramach kontraktu z NFZ. W poradni przyjmuje lekarz specjalista medycyny paliatywnej, były konsultant wojewódzki w tej dziedzinie.

W placówce, także od kwietnia 2017, działa poradnia leczenia bólu, oferująca świadczenia komercyjne.

Ponadto NZOZ Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa prowadzi oddział medycyny paliatywnej/hospicjum stacjonarne oraz hospicjum domowe. Oferuje rehabilitację w warunkach domowych a także opiekę długoterminową domową.

Fundacja świadczy zarówno usługi komercyjne jak i świadczenia zdrowotne finansowane w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wartość umowy na rok 2017 wynosi ponad 6 mln zł.

Fundacja pozyskuje również środki dzięki ofiarności innych. Prowadzi także centrum naukowo-dydaktyczne, które oferuje szkolenia zarówno dla lekarzy, z zakresu medycyny paliatywnej, jak i dla pielęgniarek – z zakresu pielęgniarstwa opieki paliatywnej. Od 2015 roku w placówce działa punkt konsultacyjny „Medyczna Marihuana”.

Fundacja działa od roku 1990. Każdego roku obejmuje opieką paliatywną około 2000 chorych i ich rodzin w opiece domowej oraz 1000 pacjentów w hospicjum stacjonarnym. Siedziba Fundacji mieści się przy ulicy Pileckiego 105.