Warszawa: nowe usługi w Akademickim Centrum Medycznym

0
1045

Akademickie Centrum Medyczne z Warszawy rozszerzyło zakres oferowanych usług o konsultacje lekarza geriatry. Usługi są komercyjne. Koszt konsultacji wynosi 160 zł.

Akademickie Centrum Medyczne działa od października 2012 roku. Zostało utworzone przez Fundację Nowe Horyzonty oraz Prywatną Wyższą Szkołę Businessu, Administracji i Technik Komputerowych (obecnie Prywatna Wyższa Szkoła Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych).

W ramach Centrum funkcjonują: przychodnia lekarska, Zakład Diagnostyki Wczesnego Wykrywania Chorób, Zakład Rehabilitacji i Fizjoterapii, Całodobowy Zakład Opieki i Rehabilitacji oraz Dzienny Ośrodek Terapii Poznawczo-Ruchowej.

ACM specjalizuje się szczególnie w nowoczesnej diagnostyce schorzeń neurologicznych, zwłaszcza chorób neurodegeneracyjnych, a także w diagnostyce i leczeniu schorzeń kręgosłupa i narządu ruchu. Przychodnię lekarską ACM tworzy ponad dwadzieścia gabinetów specjalistycznych świadczących usługi z zakresu neurologii, chorób wewnętrznych, ortopedii, kardiologii, dermatologii, endokrynologii, okulistyki, stomatologii, psychologii i wielu innych. Przychodnia świadczy także usługi z zakresu medycyny pracy.

Dla zapewnienia kompleksowości usług pacjentom przychodni służy swoim zapleczem Zakład Diagnostyki Wczesnego Wykrywania Chorób z czterema pracowniami: rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej, USG ( w tym echo serca) oraz RTG. Działa także tutaj w pełni wyposażony Zakład Rehabilitacji i Fizjoterapii.

Całodobowy Zakład Opieki i Rehabilitacji powstał w związku z ogromnym zapotrzebowaniem i z myślą o stacjonarnym pobycie osób dotkniętych schorzeniami neurologicznymi i chorobami neurodegeneracyjnymi, a także po udarach i przebytych urazach.

Dla opiekunów osób chorych ACM organizuje 4 razy w miesiącu otwarte, bezpłatne grupy wsparcia z udziałem psychologa. Dużą popularnością cieszą się turnusy rehabilitacyjne organizowane przez Dzienny Ośrodek Terapii Poznawczo-Ruchowej dla pacjentów po urazach i kontuzjach. ACM prowadzi także punkt sprzedaży sprzętu medycznego na terenie placówki.

Usługi placówki są komercyjne.

Centrum działa w Warszawie w obiektach Prywatnej Wyższej Szkoły Nauk Społecznych, Komputerowych i Medycznych przy ulicy Bobrowieckiej.