Warszawa: obchody Światowego Dnia Wzroku w Centrum Medycznym Mavit

0
889


Centrum Medyczne Mavit organizuje z okazji obchodów Światowego Dnia Wzroku Dzień Otwarty w swojej placówce w Warszawie, przy ulicy Podleśnej. Zainteresowani zapraszani się 11 października 2014 od godziny 9.00 do 15.00.

W programie Dnia Otwartego znajdą się wykłady dotyczące zabiegów okulistycznych, takich jak laserowa korekcja wad wzroku a także dotyczące leczenia zaćmy, jaskry i zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (ADM).

W placówce będzie można także skorzystać z bezpłatnych badań wzroku, OCT oraz przejść wstępne badanie kwalifikacyjne do laserowej korekcji wady wzroku.

Współorganizatorem obchodów Światowego Dnia Wzroku jest Fundacja Rozwoju Medycyny Specjalistycznej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Centrum Medycznego Mavit.

Centrum Medyczne  Mavit działa na rynku usług medycznych już 14 lat. Zakres usług Szpitala Specjalistycznego działającego przy ulicy Podleśnej jest bardzo szeroki. Lekarze przeprowadzają tutaj operacje zaćmy, operacje jaskry, zaćmy z jaskrą, witrektomię, zabiegi laserowej korekcji wzroku i inne zabiegi okulistyczne.

W Warszawie Mavit prowadzi również ośrodek okulistyczny przy ulicy Migdałowej na Ursynowie. Natomiast w Katowicach Mavit prowadzi Szpital Specjalistyczny przy ulicy Szopienickiej, który oferuje usługi diagnostyczne oraz operacyjne z zakresu laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej oraz okulistyki.

Mavit oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt Centrum na rok 2014 zawarty z mazowieckim oddziałem NFZ ma wartość ponad 10 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie okulistyki, na które przeznczone jest ponad 9 mln zł, oraz ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

Kontrakt zawarty ze śląskim oddziałem NFZ na rok 2013 wynosi prawie 14 mln zł. Kontrakt dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie okulistyki, otolaryngologii oraz chirurgii szczękowo-twarzowej. Poza tym kontrakt finansuje ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.