Warszawa: podstawowa opieka zdrowotna w Centrum Dantex-Med

0
1047

Centrum Medyczne Dantex-Med prowadzące sieć placówek ambulatoryjnych w Warszawie rozszerzyło zakres oferowanych usług o podstawową opiekę zdrowotną. Poradnie POZ działają od lutego 2013 roku w placówkach na Woli i na Mokotowie.

W ramach podstawowej opieki zdrowotnej Dantex-Med oferuje finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia konsultacje lekarza internisty, lekarza rodzinnego lub pediatry, badania laboratoryjne w określonym zakresie, badania diagnostyczne, takie jak EKG, RTG, USG wykonywane na zlecenie lekarza rodzinnego, wizyty domowe oraz szczepienia obowiązkowe.

Dantex-Med działa od 2000 roku. Prowadzi w Warszawie cztery placówki: dwie przy ulicy Nowolipie (pod nr 18 oraz nr 25), przy ulicy Cybernetyki (na Mokotowie) oraz otwartą w lipcu 2012 przychodnię na warszawskiej Woli, przy ulicy Jana Kazimierza 28. Dantex-Med posiada także sieć placówek partnerskich w ponad 70 miastach Polski. Dotychczas oferował jedynie komercyjne usługi specjalistyczne.

Dantex-Med należy do spółki Dantex, która jest właścicielem ponad 40 000 mkw powierzchni komercyjnych w Warszawie i Katowicach. Dantex  od 2008 roku realizuje projekt Osiedla Dobrolin na warszawskiej Woli, na terenie którego powstała jedna z placówek Dantex-Med.