Warszawa: PortaMedica najemcą Adgar Park West

0
932

PortaMedica podpisała umowę na wynajęcie pomieszczeń w nowo powstającej w Warszawie strefie sportu, rekreacji, zakupów i spotkań dla fanów aktywnego stylu życia – AdgarFit, która będzie zlokalizowana na parterze kompleksu biurowego Adgar Park West przy Alejach Jerozolimskich 181.

PortaMedica będzie prowadziła w obiekcie Ośrodek Rehabilitacji i Medycyny Sportowej oraz Centrum Dietetyki Sportowej. Umowa najmu została podpisana na 5 lat.

Platforma medyczna PortaMedica skupia podmioty lecznicze z różnych części kraju, specjalizujące się w rehabilitacji i medycynie sportowej, które oferują świadczenia zdrowotne na najwyższym poziomie. Firma współpracuje między innym z Centralnym Ośrodkiem Medycyny Sportowej, który opiekuje się zawodnikami Kadry Narodowej w olimpijskich dyscyplinach sportu.

Ośrodek Rehabilitacji i Medycyny Sportowej PortaMedica zajmie w AdgarFit ponad 320 m kw. powierzchni i rozpocznie działalność w pierwszym kwartale 2015 roku. W klinice będzie można wykonać kompleksowe badania lekarskie dla profesjonalnych zawodników i amatorów w różnym wieku. Ośrodek będzie proponował konsultacje z zakresu medycyny sportowej, kardiologii, ortopedii oraz dietetyki i psychologii sportowej. W ofercie pojawi się również rehabilitacja narządu ruchu zarówno w obszarze profilaktyki, jak i w procesie leczenia oraz wsparcie procesu treningowego oparte na fizjoterapeutycznej ocenie funkcjonalnej organizmu.

Do kompleksu AgdarFit swoją działalność przeniesie także Centrum Dietetyki Sportowej PortaMedica. Miejsce to powstało z myślą o wszystkich osobach, które swój aktywny tryb życia chcą wzbogacić o prawidłową dietę. To pierwsze centrum dietetyczne stworzone specjalnie dla sportowców.

Strefa AdgarFit zajmie łącznie około 6 000 m kw. powierzchni nie licząc całorocznej ścieżki do biegania o długości 900 m wytyczonej wokół kompleksu Adgar Park West. Będzie to miejsce, w którym pod jednym dachem znajdą się sklepy z akcesoriami sportowymi oraz poradami specjalistów, wyjątkowe urządzenia, takie jak mini baseny tzw. Endless Pools, stacje, w których można zamontować własny rower lub przetestować modele dostępne na rynku oraz nowoczesny klub fitness i profesjonalne centrum medycyny sportowej. Otwarcie AdgarFit jest planowane na jesień 2014 roku.