Warszawa: powstała Klinika Głowy i Szyi Optimum

0
940


Na warszawskim Żoliborzu powstała nowa prywatna Klinika Głowy i Szyi Optimum. Placówka oferuje nowe rozwiązanie na polskim rynku – kompleksowe leczenie schorzeń głowy i szyi. Założycielami Kliniki są dwaj lekarze od lat specjalizujący się w tym obszarze – dr Paweł Szwedowicz i dr Norbert Górski.

– Zgodnie ze światowymi tendencjami w opiece zdrowotnej oferujemy pacjentom klinikę specjalizującą się w konkretnym obszarze jakim w naszym przypadku jest głowa i szyja ze szczególnym uwzględnieniem laryngologii. Wiemy, że pacjenci poszukują i cenią miejsca, gdzie dany problem medyczny może być rozwiązany od  specjalistycznej diagnostyki po wykonanie zabiegu chirurgicznego, o ile jest on potrzebny – mówi dr Norbert Górski,  specjalista chirurgii głowy i szyi, współzałożyciel Kliniki Optimum.

Zespół lekarski placówki tworzą również lekarze takich specjalności, jak audiologia i foniatria, alergologia, endokrynologia, pediatria, ultrasonografia, dermatologia, medycyna estetyczna, chirurgia plastyczna twarzy.

Klinika Optimum oferuje usługi medyczne zarówno pacjentom dorosłym, jak i dzieciom. Wykonuje się tutaj między innymi pełną ocenę endoskopową górnych dróg oddechowych.

Poza kompleksową diagnostyką laryngologiczną i leczeniem zachowawczym, Klinika  zapewnia również leczenie chirurgiczne. Specjalizuje się w minimalnie inwazyjnych zabiegach endoskopowych, w tym jako jedyny niepubliczny ośrodek na Mazowszu wykonuje endoskopowe zabiegi w obrębie ślinianek podżuchwowych i przyusznych. Dysponuje również technologią endoskopowego udrażniania zatok przynosowych – tzw. balonoplastyką.

Właścicielem Kliniki jest spółka Optimum Medica, jest to jej pierwsza inwestycja. Klinika oferuje świadczenia na zasadach komercyjnych, współpracuje także z wieloma prywatnymi ubezpieczycielami, w przyszłości rozważa udział w postępowaniu konkursowym NFZ. 

Placówka mieści się w Warszawie przy ulicy Broniewskiego 3.