Warszawa: powstało Akademickie Centrum Medyczne

0
758


Od października 2012 roku działa w Warszawie Akademickie Centrum Medyczne. Placówka oferuje ambulatoryjne i całodobowe usługi rehabilitacyjne i opiekuńcze, szczególnie przeznaczone dla osób z chorobami neurologicznymi. Centrum zostało utworzone przez Fundację Nowe Horyzonty oraz Prywatną Wyższą Szkołę Businessu, Administracji i Technik Komputerowych.

Placówka działa w obiektach uczelni przy ulicy Bobrowieckiej 9. 19 grudnia 2012 roku organizuje Dzień Otwarty, w ramach którego emeryci i renciści będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji fizjoterapeuty oraz z jednego bezpłatnego zabiegu. Wszyscy zainteresowani będą mogli także zwiedzić dzienny i całodobowy dom opieki oraz zakład rehabilitacji i poliklinikę.

W ramach Centrum działa poliklinika specjalizującą się w diagnostyce i lecznictwie wszystkich schorzeń ze szczególnym uwzględnieniem chorób mózgu, zwłaszcza choroby Alzheimera i Parkinsona, stwardnienia rozsianego, chorób naczyniowych mózgu, stanów poudarowych i pourazowych, całodobowy zakład opieki i rehabilitacji ukierunkowany głównie na pomoc pacjentom ze schorzeniami mózgu oraz ośrodek terapii poznawczo-ruchowej ukierunkowany na zapewnienie dziennej opieki i rehabilitacji dla osób starszych i dotkniętych schorzeniami mózgu.

W poliklinice działa kilkanaście poradni specjalistyczny, wśród nich między innymi neurologiczna, psychiatryczna, kardiologiczna i nadciśnienia tętniczego, diabetologiczna, psychologiczna z neurologią kliniczną. W planach jest utworzenie kolejnych gabinetów specjalistycznych.

W placówce powstanie także zakład diagnostyki obrazowej, który będzie się składał z pracowni rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej i pracowni USG oraz zakład neurofizjologii klinicznej, w którym będzie działać pracownia EEG, EMG/PW, pracownia Biofeedback’u oraz pracownia EKG, EKG-Holter, RR-Holter.

Centrum ściśle współpracuje z Akademickim Instytutem Mózgu, którego lekarze – naukowcy sprawują codzienną opiekę medyczną zarówno w całodobowym zakładzie rehabilitacji jak i w ośrodku rehabilitacyjnym dziennym.

Wszystkie usługi placówki są obecnie komercyjne. Opłata za miesiąc pobytu w całodobowym zakładzie opieki i rehabilitacji wynosi 3 tysiące złotych. Centrum będzie się starać o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na swoje usługi.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEuroimplant: umowa z Lux Med
Następny artykułAlert legislacyjny