Warszawa: punkt pobrań w kierunku koronawirusa w Klinice Invicta

0
2394

Od 15 lipca 2020 roku w oddziale Kliniki Invicta przy ulicy Złotej 6 w Warszawie rozpoczął działalność punkt pobrań w kierunku COVID 19. Osoby chcące wykluczyć u siebie zakażenie koronawirusem będą mogły prywatnie zlecić wykonanie specjalistycznego badania molekularnego.

Badanie molekularne wykrywa RNA wirusa SARS-CoV-2 w próbce pobranej od pacjenta i pozwala jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć aktywne zarażenie.

Wykonanie testu zaleca się między innymi osobom, które chcą sprawdzić stan swojego zdrowia, potrzebują zaświadczenia do pracy, wybierają się na dłuższy wyjazd lub urlop, przygotowują się do zabiegów medycznych lub chcą odwiedzić bliskich, którzy są w grupie ryzyka.

Badanie przeprowadzane jest w Medycznych Laboratoriach Diagnostycznych Invicta, prowadzących największe na Pomorzu laboratorium genetyczne.

– Dzięki rozbudowanej infrastrukturze, zaangażowaniu kilkudziesięciu wykwalifikowanych diagnostów i biologów molekularnych, a także konsekwentnej automatyzacji procesu, dziennie jesteśmy w stanie wykonać nawet 4000 testów – mówi Michał Gajewski, dyrektor sprzedaży i marketingu  w Laboratorium Invicta.

Czytaj także: Będzie pilotaż rehabilitacji dla osób, które przebyły COVID-19>>>

Obecna wydajność laboratorium pozwoliła na zwiększenie dostępności badań i obniżenie ich kosztów. Ceny badań w Warszawie zaczynają się obecnie od 439 zł, a większość znanych laboratoriów oferuje je za 495 zł. W nowym punkcie pobrań Invicta będzie je można wykonać już za 399 zł.

– Biorąc pod uwagę wzrost zainteresowania badaniami komercyjnymi obserwowany w Warszawie, a także nasze doświadczenia z innych miast, postanowiliśmy zaoferować test w przystępnej cenie. Zależy nam na tym, by na diagnostykę mogły sobie pozwolić wszystkie osoby, które chcą sprawdzić swoje zdrowie, bezpiecznie pracować czy podróżować. Od początku pandemii, wszyscy eksperci są zgodni – masowe przeprowadzenie testów jest warunkiem naszego wspólnego bezpieczeństwa – dodaje Michał Gajewski z Invicta.

Invicta działa na rynku od 19 lat, specjalizując się między innymi w kompleksowej diagnostyce i leczeniu zaburzeń płodności oraz w obszarze zdrowia kobiety (profilaktyka zdrowotna, prowadzenie ciąży, badania prenatalne). Prowadzi placówki leczenia niepłodności oraz centra zdrowia kobiety w Warszawie, Gdańsku, Gdyni, Słupsku i Wrocławiu.