Warszawa: Szpital Mazovia inwestuje w nowoczesny sprzęt

0
924


W warszawskim Szpitalu Mazovia uruchomiono nowoczesną aparaturę do przezcewkowej termoterapii prostaty (TUMT – transurethral microwave termotherapy). Zabiegi wykonywane są w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

TUTM jest to niskoinwazyjna metoda leczenia łagodnego rozrostu prostaty (BPH – benign prostatic hyperplasia) i zapalenia prostaty ciepłem generowanym przez sondę mikrofalową wprowadzoną do cewki moczowej i działającej bezpośrednio od wewnątrz na tkanki prostaty. Zabieg jest bezbolesny. W wyniku działania mikrofal i wytwarzanej podwyższonej temperatury dochodzi do zmniejszenia prostaty w miejscu bezpośredniego ucisku na cewkę a tym samym do zwiększenia strumienia moczu i złagodzenia dolegliwości związanych z oddawaniem moczu..

Szpital Mazovia działa na warszawskim Natolinie przy Alei Komisji Edukacji Narodowej od 2009 roku. Oferuje pełny zakres diagnostyki i leczenia zabiegowego chorób z zakresu urologii i ginekologii oraz proktologii. Szpital składa się z części ambulatoryjnej, pracowni diagnostycznych, oddziałów urologii i ginekologii oraz bloku operacyjnego. Mazovia posiada także placówkę na warszawskiej Woli przy ulicy Ciołka, w której prowadzona działalność ambulatoryjną (konsultacje i drobniejsze zabiegi). Oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ.