Warszawa: Szpital Św. Elżbiety przejął NZOZ Conti-Medica

0
5640

Szpital Św. Elżbiety Mokotowskie Centrum Medyczne przejął NZOZ Conti-Medica. Placówka specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu nietrzymania moczu oraz wszelkich zaburzeń w oddawaniu moczu.

Conti-Medica działa od 1999 roku. Mieści się przy ulicy Goszczyńskeigo 1. Jej założycielem jest dr Janusz Zajda, znany i ceniony urolog, który wraz z zespołem specjalistów urologów i ginekologów stworzył kompleksowy model pomocy osobom ze schorzeniami neuro-urologicznymi i uro-ginekologicznymi. Wszyscy pracujący lekarze w klinice są lekarzami 2-go stopnia specjalizacji.

Klinika przyjmuje pacjentów zarówno w ramach kontraktu podpisanego z Narodowym Funduszem Zdrowia jak i komercyjnie. Od momentu powstania przyjęła kilkanaście tysięcy pacjentów, co świadczy o skali zapotrzebowania na oferowaną diagnostykę i leczenie.

Szpital Św. Elżbiety działa od połowy 2013 roku w budynku dawnego szpitala św. Elżbiety w warszawskiej dzielnicy Mokotów, również przy ulicy Goszczyńskiego 1. Posiada 140 łóżek na oddziałach: chirurgii naczyniowej, chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej, chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, gastroenterologii, laryngologii, neurochirurgii, anestezjologii i intensywnej terapii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, onkologii klinicznej z chemioterapią dzienną oraz urologii. Oferuje leczenie szpitalne, diagnostykę, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (działa tu 14 poradni) oraz rehabilitację.

Placówka posiada także zakład diagnostyki obrazowej z pracowniami RTG, USG, mammografii, rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej, pracownię endoskopii oraz laboratorium. Dysponuje stosowanym w leczeniu onkologicznym urządzeniem NanoKnife. Usługi placówki są komercyjne.

Szpital Św. Elżbiety został założony w latach 30-tych, działał także w okresie powojennym. Obecny budynek ma około 50 lat. W ramach inwestycji został przebudowany i kompleksowo zmodernizowany.

Obiekt został wydzierżawiony przez spółkę Platinum Hospitals od zgromadzenia Sióstr Elżbietanek na 30 lat. Inwestorem była spółka Platinum Hospitals S.A., której głównym udziałowcem jest Marek Stefański.

Obecnie placówkę prowadzi spółka Szpital Św. Elżbiety Mokotowskie Centrum Medyczne sp. z o.o., której prezesem zarządu jest Paweł Obermeyer, a członkiem zarządu – Iwona Rudnikowska. Radę nadzorczą tworzą: Marek Stefański, Tadeusz Sawic oraz Sebastian Rudnikowski. Spółka została wpisana do rejestru przedsiębiorców w czerwcu 2012 roku.