Warszawa: Uczelnia Łazarskiego zorganizowała Dzień Zdrowia

0
789

18 czerwca 2016 roku na terenie warszawskiej Uczelni Łazarskiego w ramach obchodów 100-lecia włączenia Mokotowa do Warszawy odbyła się 5. edycja akcji „Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego”. Głównym partnerem wydarzenia był CenterMed, który prowadzi przychodnię studencką na terenie uczelni.

Celem akcji była popularyzacja zasad profilaktyki zdrowotnej i zachęcenie do prowadzenia właściwego stylu życia, a także edukacja społeczeństwa.

W trakcie tegorocznego wydarzenia można było wykonać EKG, spirometrię, badanie ciśnienia tętniczego krwi, poziomu cukru, słuchu, badanie składu ciała oraz Vega Test.

– Jest to bezinwazyjna metoda diagnostyczna na wykrywalność pasożytów, patogenów, pierwotniaków, wirusów i bakterii za pomocą  bio rezonansu magnetycznego – mówi Gracjan Krupski, wiceprezes Fundacji Uczelni Łazarskiego.

Uczestnicy przedsięwzięcia mogli także skorzystać z konsultacji położnych, dietetyka, trenera personalnego i psychologów, a także specjalistów od brafittingu.

W ramach programu „NIE nowotworom u dzieci” udostępniony został specjalny ambulans, w którym były wykonywane profilaktyczne badania USG dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat

Organizatorami wydarzenia byli: Klub Absolwenta, Dział Studenckich Inicjatyw Zewnętrznych Uczelni Łazarskiego, Lazarski Management Sp. z o.o. oraz Fundacja Uczelni Łazarskiego. Patronat Honorowy nad akcją objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrz Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy.

Uczelnia Łazarskiego jest czołową uczelnią prawniczo – ekonomiczną w Warszawie. Zajmuje pierwsze miejsce w rankingach wydziałów prawa wśród uczelni niepublicznych. 

W marcu 2016 Wydział Medyczny Uczelni Łazarskiego decyzją ministra nauki i szkolnictwa wyższego otrzymał zgodę na prowadzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu praktycznym na kierunku lekarskim. Partnerem strategicznym uczelni w prowadzeniu kierunku lekarskiego jest Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie, w którym będzie się odbywać większość zajęć.