Warszawa: zabiegi przeszczepianie rogówek w Centrum Medycznym Mavit

0
978


Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego Mavit w Warszawie spełnił wszystkie wymogi i uzyskał zgodę ministra zdrowia na przeszczepianie rogówek od zmarłych dawców. Szpital wkrótce dołączy do niewielu ośrodków transplantacyjnych w Polsce, które wykonują te skomplikowane procedury okulistyczne.

Pozwolenie ministra zdrowia weszło w życie 23 lipca 2014 roku. Ośrodek jest w pełni gotowy do wykonywania zabiegów transplantacyjnych. Centrum Medyczne Mavit posiada odpowiednie zaplecze kadrowe, lokalowe oraz odpowiednią aparaturę do wykonywania przeszczepów.

Obecnie przygotowany jest wniosek o podpisanie umowy z Ministerstwem Zdrowia.

Centrum Medyczne Mavit zawarło już umowę współpracy w zakresie pobieranie materiału biologicznego – rogówek i twardówek allogenicznych. Za wykonanie tych procedur oraz  przekazanie materiału biologicznego do Banku Tkanek Oka w Warszawie odpowiedzialny będzie warszawski  SPZOZ  Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki. 

Centrum Medyczne  Mavit działa na rynku usług medycznych już 14 lat. Zakres usług Szpitala Specjalistycznego jest bardzo szeroki. Lekarze specjaliści przeprowadzają tam operacje zaćmy, operacje jaskry, zaćmy z jaskrą, witrektomię, zabiegi laserowej korekcji wzroku i inne drobne zabiegi okulistyczne.

Teraz lekarze z Centrum Mavit będą mogli ratować wzrok pacjenta w przypadku, gdy zawiodą inne metody leczenia.