Warsztaty dla pracodawców

0
958

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej organizuje warsztaty adresowane pracodawców, działów kadr oraz środowisk związkowych na temat godzenia obowiązków zawodowych i rodzinnych. Warsztaty są bezpłatne, finansowane w ramach Programu Ogólnego PROGRESS ze środków Komisji Europejskiej.

Tematykę warsztatów stanowią kwestie związane z równością płci na rynku pracy oraz konkretne problemy, jakie napotkać mogą pracodawcy i pracownicy. Ich głównym celem jest promowanie rozwiązań na rzecz godzenia obowiązków rodzicielskich i zawodowych, z uwzględnieniem zmian w Kodeksie Pracy.

Zakres tematyczny szkoleń obejmuje zagadnienia teoretyczne oraz prezentacje „dobrych praktyk” i przykładów rozwiązań na rzecz wyrównywania szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Warsztaty prowadzone będą metodami interaktywnymi przez specjalistów w dziedzinie polityki równości płci na rynku pracy i wdrażania strategii gender mainstreaming w zatrudnieniu. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty wystawione przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, zaświadczające o udziale w warsztatach.

Najbliższe warsztaty odbędą się 8 grudnia 8 grudnia 2011 roku w Hotelu „Astoria” przy ul. Józefa 24 w Krakowie oraz 9 grudnia w Hotelu „Senator” przy ul.1 Maja 3 w Katowicach.

Osoby zainteresowane proszone są o wypełnienie i odesłanie formularza zgłoszeniowego na adres: maria.skora@mpips.gov.pl do 6 grudnia 2011 (w przypadku warsztatów w Krakowie) lub do 7 grudnia 2011 (w przypadku warsztatów w Katowicach). Liczba miejsc jest ograniczona.

Kontakt: Maria Skóra Maria.Skora@mpips.gov.pl, tel: 22 661 18 24 lub 509 705 195 w godzinach 9:00-15:00.