Wieliszew: szpital onkologiczny zainwestował w rozbudowę

0
1894

Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie w związku z wprowadzeniem pakietu onkologicznego rozbudował placówkę. Pod koniec roku 2014 został oddany do użytku powiększony zakład radioterapii, a pacjenci zyskali dostęp do kolejnych aparatów terapeutycznych w radioterapii.

W planach jest oddanie w pierwszym półroczu 2015 roku dodatkowego skrzydła szpitala. Dzięki temu zwiększy się baza łóżkowa, a chorzy zyskają nowe miejsca do chemioterapii oraz dostęp do pogłębionej diagnostyki.

Szpital zawarł też umowę z hotelem w celu zapewnienia zakwaterowania pacjentom, którzy nie wymagają hospitalizacji. Takie rozwiązanie przewidują przepisy pakietu onkologicznego.

Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie posiada obecnie 80 łóżek. Szpital organizuje pracę w trzech pionach – łóżkowym, diagnostyczno-zabiegowym i radioterapii. Celem placówki jest zapewnienie kompleksowego leczenia onkologicznego. Szpital prowadzi leczenie w zakresie chirurgii ogólnej, urologii, chirurgii onkologicznej i ginekologii onkologicznej.

Właścicielem placówki jest prywatna Uczelnia Warszawska im. Marii Skłodowskiej-Curie, która prowadzi również Centrum Medyczne Zdrowie na warszawskim Ursusie. Kontrakt placówki  z NFZ na rok 2014 miał wartość ponad 40 mln zł, z czego około 38 mln zł przeznaczone było na leczenie szpitalne, w tym na chemioterapię, radioterapię i onkologię.