Wierzchosławice: nowy gabinet w ośrodku rehabilitacji

0
764


W przychodni w Wierzchosławicach, należącej do Centrum Zdrowia Tuchów, otwarto nowy gabinet masażu. Gabinet uruchomiono w ośrodku rehabilitacji dziennej, w którym pacjenci z Wierzchosławic, ale także z Tarnowa i okolicznych miejscowości korzystają z zabiegów kompleksowej rehabilitacji.

Prócz masaży klasycznych, relaksacyjnych i sportowych w ofercie placówki są także masaże limfatyczne, bańką chińską, gorącymi kamieniami oraz stemplami ziołowymi, a nawet masaże Shantala dla dzieci.

Na podstawie skierowania z bezpłatnej terapii w ośrodku rehabilitacji w roku 2014 skorzystało 330 pacjentów. Obejmuje ona nie mniej niż pięć zabiegów dziennie, między innymi z zakresu magnetoterapii, krioterapii, laseroterapii, elektroterapii, a także masaży wirowych rąk i nóg. Systematycznie rośnie też liczba pacjentów,  którzy korzystają w Ośrodku z zabiegów komercyjnych. W ubiegłym roku zdecydowało się na to ponad 270 osób.

Centrum Zdrowia Tuchów prowadzi poradnie specjalistyczne oraz szpital z czterema oddziałami: ginekologii i położnictwa, neonatologii, chorób wewnętrznych oraz chirurgii jednego dnia. Posiada także centrum rehabilitacji oraz centrum psychoterapii. Prowadzi  placówki w Wierzchosławicach, Biadolinach Radłowskich, Bruśniku, Ciężkowicach, Jastrzębiej, Jodłowce Tuchowskiej, Wojniczu, Szerzynach, Siemiechowie i Gromniku. Podstawową opieką zdrowotną placówka otacza blisko 59 tysięcy pacjentów na Pogórzu.

Centrum powstało w 2008 roku z przekształcenia Zespołu Opieki Zdrowotnej w Tuchowie. Centrum prowadzi spółka pracownicza.