Wizja V Diagnostyka: nowa pracownia rezonansu we Wrześni

0
1275

Spółka Wizja V Diagnostyka Medyczna otworzyła nową pracownię diagnostyczną przy Szpitalu Powiatowym we Wrześni. W pracowni można wykonać badania rezonansu magnetycznego.

Dotychczas pacjenci z tej miejscowości musieli wykonywać badania rezonansu w placówkach w Poznaniu lub w Gnieźnie.

We Wrześni od 10-ciu lat działa pracownia tomografii komputerowej, ale badania te nie wystarczają w wielu przypadkach wymagających dokładnej diagnozy.

Wizja V diagnostyka Medyczna działa od 2007 (najpierw jako Fantom sp. z o.o.) Spółka prowadzi 14 pracowni diagnostycznych, które działają w województwach łódzkim, mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, pomorskim oraz wielkopolskim. Pracownie znajdują się w Łasku, Kartuzach, Skierniewicach, Łodzi, Ostrowi Mazowieckiej, Płocku, Trzebnicy, Tuszynie, Wilkowicach-Bystrej, Wyszkowie oraz w Żyrardowie.

Pracownie udzielają świadczeń pacjentom w zakresie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Współpracują z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz wykonują badania komercyjne.

Od września 2016 Wizja V jest członkiem Klastra Żyjmy Zdrowiej, który ma na celu realizację wspólnych działań zmierzających do rozwoju technologii i usług w obszarze aktywnego życia i zdrowego starzenia się. Klaster tworzą między innymi: Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki, Centrum Promowania Zrównoważonego Stylu Życia  Instytut Świadomego Rozwoju S.C., NZOZ Biomol-Med Sp z o.o. czy Multimedical System Sp. z o.o.