Wizja V: wchodzimy w nowy obszar działalności medycznej

0
784

Michał Bielecki, prezes spółki Wizja V

W roku 2020 wchodzimy w nowy obszar działalności, dotyczący udzielania świadczeń medycznych. W związku z tym planujemy otwarcie specjalistycznej przychodni w Łodzi.

Rozwijamy także sieć pracowni diagnostycznych. Nowa pracownia zostanie uruchomiona w szpitalu w Lęborku, gdzie wygraliśmy przetarg na jej prowadzenie. Będzie to już siódma nasza pracownia rezonansu magnetycznego.

Prowadzimy także 11 pracowni tomografii komputerowej, które w roku 2019 zwiększyły znacząco liczbę oferowanych badań. Związane to było przede wszystkich ze zniesieniem limitów Narodowego Funduszu Zdrowia na badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

Nasze pracownie miały dużo większe możliwości w porównaniu do limitów, jakie narzucał nam NFZ. Obecnie w każdej pracowni wykonujemy średnio 800-900 badań rezonansu magnetycznego miesięcznie.

Wygraliśmy także kilka konkursów ogłoszonych przez NFZ na świadczenia w zakresie diagnostyki obrazowej, dotyczą one między innymi pracowni w Łodzi i Ostrowi Mazowieckiej.

W roku 2019 roku wprowadziliśmy też roboczy brand WizjaMED, co miało związek z uruchomieniem nowej pracowni rezonansu magnetycznego, zlokalizowanej w Łodzi. Tam właśnie planujemy w roku 2020 otworzyć specjalistyczną przychodnię.

Czytaj także: WizjaMED: od lipca kontrakt na badania RM w Łodzi>>>

Wizja V Diagnostyka Medyczna z Łodzi działa od 2007 (najpierw jako Fantom sp. z o.o.) Spółka prowadzi 15 pracowni diagnostycznych, które działają w województwach: łódzkim, mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, pomorskim oraz wielkopolskim. Pracownie znajdują się w Łasku, Kartuzach, Skierniewicach, Łodzi, Ostrowi Mazowieckiej, Wrześni, Płocku, Trzebnicy, Tuszynie, Wilkowicach-Bystrej, Wyszkowie oraz w Żyrardowie. Ostatnia została otwarta w 2017 roku w Pabianickim Centrum Medycznym.

Pracownie udzielają świadczeń pacjentom w zakresie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Współpracują z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz wykonują badania komercyjne.