WizjaMed pierwsza w Polsce z systemem EOS
Innowacyjny system EOS, który może zastąpić klasyczne badanie RTG, jest już dostępny w pracowni diagnostyki obrazowej prowadzonej przez spółkę Wizja V w Łodzi, przy ulicy Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. To pierwszy taki system w Polsce.
Urządzenie kosztowało 2,5 mln zł.
Aparat przeznaczony jest do nowoczesnej, bezpiecznej i precyzyjnej diagnostyki obrazowej zarówno dzieci i jak dorosłych.
Badanie trwa około 4 minuty. Sprawdza się w diagnostyce schorzeń układu kostno-szkieletowego, w szczególności skolioz, wad postawy, chorób zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych, zespołów bólowych kręgosłupa i zwyrodnień kręgosłupa.
Dwupłaszczyznowe skany wykonywane są jednocześnie w płaszczyźnie AP i LAT w pozycji stojącej, czego efektem są długo-odcinkowe zdjęcia kośćca pacjenta.
Zastosowanie technologii detektorów ksenonowych pozwala na redukcję nawet do 80 procent promieniowania rentgenowskiego w stosunku do klasycznego systemu RTG i 96 procent – w stosunku do tomografii komputerowej.
Aparat generuje obrazy 3D kośćca pacjenta, co daje możliwość planowania zabiegów alloplastyki stawów i stabilizacji kręgosłupa w 3D.
Badania na nowym urządzeniu będą dostępne od połowy czerwca 2020. Będą to badania komercyjne. Na czerwiec 2020 Wizja V zapowiada także otwarcie pierwszej przychodni specjalistycznej, która będzie działała w tej samej lokalizacji.
Czytaj także: WizjaMed przebadała 10 tysięcy pacjentów w czasie epidemii>>>
Wizja V Diagnostyka Medyczna z Łodzi działa od roku 2007 (najpierw jako Fantom sp. z o.o.) Spółka prowadzi pracownie diagnostyczne, działające pod marką WizjaMed, które zlokalizowane są w województwach: łódzkim, mazowieckim, śląskim, dolnośląskim, pomorskim oraz wielkopolskim.
Pracownie znajdują się w Łasku, Kartuzach, Skierniewicach, Lęborku, Łodzi, Pabianicach, Ostrowi Mazowieckiej, Wrześni, Płocku, Trzebnicy, Tuszynie, Wilkowicach-Bystrej, Wyszkowie oraz w Żyrardowie.
Pracownie udzielają świadczeń w zakresie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Współpracują z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz wykonują badania komercyjne.