Wrocław: Dolmed powiększył poradnię POZ

0
979

Dolnośląskie Centrum Medyczne Dolmed we Wrocławiu zakończyło modernizacje I i II piętra budynku. Dzięki inwestycji centrum zyskało więcej gabinetów i mogło wydzielić strefy  na poszczególne usługi.

Dotychczas poradnia poradni podstawowej opieki zdrowotnej dzieliła się gabinetami z lekarzami różnych specjalności, którzy obecnie zostali przeniesieni na II kondygnację budynku. Tym samym na parterze uzyskano więcej gabinetów, co pozwoliło zwiększyć kadrę lekarską w POZ.

Dzięki temu placówka może objąć opieką podstawowej opieki zdrowotnej 3000 nowych pacjentów.

Obecnie I piętro przeznaczone jest dla medycyny pracy i na pomieszczenia administracyjne, II piętro zajmuje laboratorium i gabinety 27 poradni specjalistycznych wraz z pracowniami diagnostycznymi. Na poziomie -1 znajduje się diagnostyka obrazowa RTG i USG oraz mammografia.

Czytaj także: Wrocław: nowe badania w ofercie Dolmed>>>

To już kolejna z modernizacji budynku Centrum Dolmed.

Wartość wykonanych robót budowlanych wyniosła 10 mln złotych. Inwestycja była realizowana przy wsparciu funduszy unijnych. Wartość projektu termomodernizacyjnego wyniosła 5 555 010,53 zł, a dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przyznano na kwotę 1 317 191,83 zł.

Dolnośląskie Centrum Medyczne Dolmed oferuje  usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, medycyny pracy oraz diagnostyki laboratoryjnej.

Posiada własne pracownie diagnostyki obrazowej, w tym: nowoczesną pracownię RTG, USG, EKG, wideorektoskopię, spirometrię, audiometrię. W centrum jest możliwość wykonania wielu badań oraz drobnych zabiegów ambulatoryjnych W nowocześnie wyposażonej poradni okulistycznej wykonuje się zabiegi usuwania zaćmy.

Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ.

Siedziba firmy mieści się ulicy Legnickiej 40 we Wrocławiu. Dolmed posiada także dwie filie świadczące usługi medyczne w ramach podstawowej opieki zdrowotnej w Miękini oraz w Lutyni.

Dolmed działa od 1977 roku, obecnie jako spółka akcyjna, której udziałowcem jest samorząd województwa dolnośląskiego.