Wrocław: gotowy jest jeden z apartamentów w centrum seniora Angel Care

0
1019


Gotowy jest już jeden z apartamentów chronionych w centrum seniora Angel Care, które powstaje we Wrocławiu. Obiekt połączy funkcje domu pomocy społecznej, centrum chorób demencyjnych ze specjalistycznymi usługami psychogeriatrycznymi oraz apartamentami chronionymi. Realizacja Angel Care zakończy się wiosną 2016 roku.

Gotowy apartament to mieszkanie wzorcowe, dzięki któremu można poznać ideę tego nowoczesnego i kompleksowego domu seniora.  Od tradycyjnych mieszkań apartament różni się tym, że jest pozbawiony barier architektonicznych i w pełni przystosowany do potrzeb seniorów. Jego mieszkaniec ma dostęp do wielu usług, które pozwalają się cieszyć aktywnym i szczęśliwym życiem na emeryturze.

Angel Care to wspólne przedsięwzięcie ekspertów prowadzących centra opieki MD Nursing oraz grupy deweloperskiej Angel Poland Group. Koszt inwestycji wyniesie 50 mln zł. Angel Care będzie pierwszym punktem na mapie sieci ośrodków opieki w Polsce firmowanych tą marką, ale także w innych państwach, między innymi w Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech. W ciągu pięciu lat ma powstać docelowo 6 tysięcy miejsc w centrach opieki. Program inwestycyjny szacowany jest na 300-350 mln zł.

We wrocławskim centrum będzie dostępne około 250 miejsc. Angel Care powstaje w budynku dawnego szpitala położniczego przy ulicy Dyrekcyjnej.

Budynek z przylegającym do niego terenem kupiła w 2013 roku firma MD Nursing. Jego neogotycka część powstała w 1898 roku, kolejną dobudowano w latach 20. XX w. Budynek jest pod ochroną konserwatora zabytków, dlatego przejdzie generalny remont i zostanie całkowicie odnowiony, przy zachowaniu oryginalnej konstrukcji oraz historycznego charakteru obiektu.

Dawny szpital zostanie podzielony na trzy części: specjalnie zaprojektowane apartamenty chronione dla osób starszych, które pozostają samodzielne, dom pomocy społecznej i centrum chorób demencyjnych. Wszystkie będą działały w obrębie jednego kampusu, ale dla komfortu pacjentów zostały zaplanowane jako całkowicie odrębne i niezależne elementy. Do każdej części poprowadzi osobne wejście.