Wrocław: inwestycja w Centrum Medycznym Dolmed

0
904

Dolnośląskie Centrum Medyczne Dolmed z Wrocławia inwestuje w remont placówki. To kolejny etap modernizacji budynku, który obecnie obejmie I i II piętro. W efekcie przebudowy powstaną nowe gabinety lekarskie i diagnostyczne o podwyższonym standardzie.

Część gabinetów zostanie także zmodernizowana i unowocześniona.

W roku 2016 w Centrum Dolmed przeprowadzono modernizację na poziomie -1 budynku, w wyniku której nowe pomieszczenia zyskały pracownie diagnostyczne – gabinety USG,  RTG i mammografii. Wymieniono także używany w nich sprzęt.

Dolnośląskie Centrum Medyczne Dolmed oferuje  usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, medycyny pracy oraz diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej. Wykonuje także zabiegi, między innymi usuwanie zaćmy, endoskopowe leczenie cieśni nadgarstka, operacje przepukliny pachwinowej, laserowe operacje żylaków, skleroterapię, zabiegi proktologiczne w trybie ambulatoryjnym.

Dolmed jest wieloprofilową, w pełni skomputeryzowaną przychodnią, zatrudniającą około 200 osób, w tym ponad 90 lekarzy różnych specjalności. Z usług placówki korzysta rocznie, w różnym zakresie, ponad 150 tysięcy pacjentów, głównie mieszkańców aglomeracji wrocławskiej. Usługi Centrum są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ.

Siedziba firmy mieści się ulicy Legnickiej 40 we Wrocławiu. Dolmed posiada także dwie filie świadczące usługi medyczne w ramach podstawowej opieki zdrowotnej w Miękini oraz w Lutyni.

Dolmed działa od 1977 roku, obecnie jako spółka akcyjna, której udziałowcem jest samorząd województwa dolnośląskiego.