Wrocław: Medicus Clinic rozpoczął leczenie endometriozy

0
576

W październiku 2018 roku Medicus Clinic z Wrocławia rozpoczął, jako jedna z pierwszych placówek w Polsce, kompleksowe leczenie endometriozy. Wykonano już ponad 100 konsultacji oraz 5 zabiegów, a grafik planowanych zabiegów jest zapełniony do marca 2019 roku.

Świadczenia nie są finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Koszt zabiegu zależy od jego rodzaju, może wynieść od 7 tys. zł do 20 tys. zł.

Na endometriozę cierpi ponad 15 procent kobiet (od miliona do nawet 2 milionów w Polsce i 177 milionów na całym świecie).

– To choroba społeczna. Cierpi na nią znaczna część kobiet, którym – z powodu na przykład silnych bólów wielu narządów całego organizmu – uniemożliwia często codzienne funkcjonowanie. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie naszych specjalistów, ponad 10- letnią praktykę medyczną naszej kliniki, a także najnowocześniejsze technologie medyczne, jakimi dysponuje, zdecydowaliśmy się rozpocząć leczenie tej choroby. Ma ono charakter hybrydowy: od diagnozy przez badania ambulatoryjne aż po operację i terapię po zabiegową – mówi dr n. med. Maciej Mazur – prezes spółki Medicus.

Zabiegi operacyjne, jakie przeprowadzane są w Medicus Clinic, mają przede wszystkim na celu skuteczne leczenie endometriozy i usuwanie jej dotkliwych skutków. Wiele z przypadków jest ciężkich, a operacje często mają charakter skomplikowany i wielogodzinny. Na przykład w wyniku występowania tej choroby kobiety cierpią na silne dolegliwości bólowe, niepłodność lub obfite krwawienia często z przewodu pokarmowego, jeśli endometrioza zaatakuje jelita. U niektórych pacjentek dochodzić może też do bólów promieniujących do innych okolic ciała, a ogniska tej choroby znaleźć można nawet w płucach i mózgu.

– Złotym standardem leczenia endometriozy jest chirurgia laparoskopowa – mówi dr n. med. Mikołaj Karmowski, ekspert w leczeniu endometriozy w Medicus Clinic. – Operacje laparoskopowe pozwalają na precyzyjne usuwanie zmian bez okaleczenia. Dziś technologia wizualizacji 3D czy w jakości 4K (w najwyższej dostępnej rozdzielczości) daje ogromne możliwości radykalnej resekcji zmian endometriotycznych.

Medicus Clinic należy do spółki Medicus, działającej na polskim rynku medycznym od 25 lat. Klinika specjalizuje się między innymi w kompleksowej diagnostyce i leczeniu wielu rodzajów schorzeń ginekologicznych, otolaryngologicznych, neurologicznych i neurochirurgicznych, urologicznych, immunologicznych, endokrynologicznych czy w zakresie chirurgii dziecięcej.

Medicus Clinic przeprowadza rocznie dziesiątki tysięcy konsultacji i zabiegów operacyjnych oraz badań diagnostycznych. Klinika posiada w swojej bazie ponad 170 tysięcy pacjentów z całej Polski. Placówka dysponuje nowoczesną siedzibą, dwa bloki operacyjne wyposażone są między innymi w tory wizyjne pracujące w 3D i rozdzielczości Ultra HD 4K, ułatwiające chirurgowi orientację przestrzenną, nawigację śródoperacyjną oraz system wentylacji.

Medicus Clinic zlokalizowana jest przy Placu Strzeleckim 24 we Wrocławiu. Działa od 2007 roku. Zarząd Medicus sp. z o.o. tworzą Maciej Mazur, prezes i Marek Mazur, wiceprezes zarządu.