Wrocław: Medicus nowym partnerem Inter Polska

0
810


Dolnośląskie Centrum Laryngologii Medicus zostało nowym partnerem medycznym Inter Polska na terenie Wrocławia. Placówka specjalizuje się w kompleksowej diagnostyce i leczeniu schorzeń uszu, nosa, gardła i krtani.

Medicus istnieje od 2007 roku. Prowadzi we Wrocławiu dwie  placówki medyczne – przy ulicy Wyszyńskiego 110 oraz przy ulicy Legnickiej 56.
 
Centrum posiada blok operacyjny, pracownie i gabinety laryngologiczne, gabinet foniatryczny, pracownię diagnostyczną i pracownię alergologiczno-pulmonologiczną, wyposażone w najnowszy sprzęt medyczny, w tym unity laryngologiczne, mikroskopy operacyjne, koblatory, endoskopy sztywne i giętkie, videostroboskopy, apnografy.

Medicus oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt zawarty na rok 2016 ma wartość ponad 1,3 mln zł i dotyczy leczenia szpitalnego w zakresie otolaryngologii oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie otolaryngologii oraz otolaryngologii dziecięcej.

Centrum prowadzi także działalność edukacyjną i jest organizatorem warsztatów, szkoleń oraz konferencji dla środowiska lekarskiego. Podejmuje też wiele działań z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia. Organizuje szereg bezpłatnych akcji zdrowotnych, badań profilaktycznych oraz aktywności budujących świadomość społeczną. Placówka objęła opieka medyczną dzieci z wrocławskiego domu dziecka „Razem z dzieckiem”.