Wrocław: na przełomie kwietnia i maja 2016 otwarcie Centrum Angel Care

0
808


Wrocławskie centrum seniora Angel Care zostanie uruchomione na przełomie kwietnia i maja 2016 roku- zapowiada inwestor. Placówka powstaje w budynku dawnego szpitala położniczego przy ulicy Dyrekcyjnej.

W marcu 2016 trwały tutaj ostatnie prace wykończeniowe. Zakończyły się prace przy elewacji zabytkowych budynków – z końca XIX wieku i lat 20. XX wieku. Zewnętrzne ściany zostały gruntownie odrestaurowane. Budynek z przylegającym do niego terenem kupiła w 2013 roku firma MD Nursing. Jego neogotycka część powstała w 1898 roku, kolejną dobudowano w latach 20. XX wieku.

– Historyczne budynki odzyskały dawny urok, szczególnie najstarsza część kompleksu Angel Care, która charakteryzuje się czerwoną cegłą. Prawdopodobnie tak właśnie cegła prezentowała się ponad wiek temu – mówi Sebastian Bieńkowski, manager projektu Angel Care.

W centrum będzie dostępne około 250 miejsc. Dawny szpital został podzielony na trzy części: specjalnie zaprojektowane apartamenty chronione dla osób starszych, które pozostają samodzielne, dom pomocy społecznej i centrum chorób demencyjnych. Wszystkie będą działały w obrębie jednego kampusu, ale dla komfortu pacjentów zostały zaplanowane jako całkowicie odrębne i niezależne elementy.

Angel Care jest oficjalnym partnerem Wrocławskiego Centrum Seniora, jednej z najważniejszych w mieście instytucji dla osób starszych. Planuje wspólną organizację wykładów, spotkań oraz innych przedsięwzięć dla seniorów.

Angel Care to wspólne przedsięwzięcie ekspertów prowadzących centra opieki MD Nursing oraz grupy deweloperskiej Angel Poland Group. Koszt inwestycji wyniesie 50 mln zł. Angel Care będzie pierwszym punktem na mapie sieci ośrodków opieki w Polsce firmowanych tą marką, ale także w innych państwach, między innymi w Czechach, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech. W ciągu pięciu lat ma powstać docelowo 6 tysięcy miejsc w centrach opieki. Program inwestycyjny szacowany jest na 300-350 mln zł.